Cieľom membrány je publikovať a reflektovať literárnu tvorbu.

univerzita druhého sveta

0 hlasov

mám právo študovať

3 vysoké školy

mám právo pičovať

na chabé možnosti

kultúrneho vyžitia

 

mám absolútne

právo nebyť spokojný 

s filmovou kritikou

UX (európsky prďola)

0 hlasov

ak ľúbite pikantné

a spapáte veľa

chilli papričiek

no nie ste na ne zvyknutí

ako sečuánci

pravdeodobne vás zopárkrát

preženie

 

preto ich neodporúčam

jesť počas letnej dovolenky

Podporte Kloaku na Startlab.sk

0 hlasov

Kloaka na Startlab

Post-konceptualizmus Felixa Bernsteina, Ready-written Pavla Arsenieva, Rhys Trimble a waleská experimentálna poézia, ukrajinské politické umenie, texty Umelej neinteligencie, nacvičenej neurónovej siete, automatizovaného diskutéra a autora… To je iba časť z toho, čo sa objaví v tomto ročníku Kloaky.

#jung|\/|annova

0 hlasov

petrzalka jungmannova

Vytas nožík, dážďovka

0 hlasov

Takmer úplná tma. Chladno, je že počuť drkot zubov dvoch ľudí, ktorí sú v malej búde v strede lesa uväznení. To napovedá faktu, že ešte žijú. Sú zviazaní: Mor, muž podľa obrysu veľkého vzrastu, sa narovnáva a vzdychá: "Dopiče." "Takže si živý," odpovie mu ženský hlas, ktorý patrí taktiež imobilizovanej strapatej žene, Mrene. "Takže aj ty," zahundre muž tónom, ktorý možno znamená odľahlo mi a možno nanešťastie. "Najskôr by sme mali vyriešiť laná.

kloaka 2/2016

0 hlasov

Vyšlo nové číslo magazínu Kloaka zameraného na experimentálnu a nekonvenčnú tvorbu. Kloaka je voľne dostupná na stiahnutie v elektronickej verzii (PDF) na adrese kloaka.membrana.sk.

Obsah:

Levičáci

0 hlasov

Mám rada systém

Prala

0 hlasov

Každé ráno máš problém

Zapálili sme onen svet

0 hlasov

Najväčším znechutením na knihe bolo jednoznačne to, že sa hlavná postava na konci príbehu tiež rituálne nedokaličila.

súlad

0 hlasov

dnes sa cítim fajn

stále krehký ako porcelánový nočník

dlžný aj tým čo sú tiež na mizine

ale premáha ma ľahkosť

-

či už je to hormonálna nerovnováha

uvoľnený nos  

utíšené obličkové kamene

dnes mám pocit že sa prebúdzam do sobotného rána

a niečo ma čaká

 

kloaka 1/2016

0 hlasov

Vyšlo nové číslo magazínu Kloaka zameraného na experimentálnu a nekonvenčnú tvorbu. Kloaka je voľne dostupná na stiahnutie v elektronickej verzii (PDF) na adrese kloaka.membrana.sk.

Obsah:

s[ va3e

0 hlasov

ui24

Zhrab

0 hlasov

Nerobí vôbec nič. Sedí a vníma – lenže je večer, Jimmy je malý a miestnosť je plná ľudí hrajúcich poker. Vnímanie stačí. Tma, pach nočnej vlhkosti počas vetrania, neznáma činnosť ostatných – dostatočný stimul, jeho priebeh sa pre Jimmyho stáva činnosťou samou o sebe a Jimmyho teta, obézna žena s veľkými očami, číta. Pomedzi stránky zdvíha zrak a povie: "Máš v kúte zaschnutú slinu." Jimmy venuje viac pozornosti hre. Herbert sa smeje a vzápätí kašle.

Complex Variable Story

0 hlasov

_1_exposition

exposition

 

Krátky zoznam tém, objektov a miest vhodných na realizáciu performance, eventov, akčného umenia alebo iného umeleckého zásahu.

0 hlasov

1. Rodný dom Jozefa Tisa

 

komunikačný cieľ- Presvedčiť verejnosť, že ste dobrý človek, dobrý Bytčan.

Odpudivé dekorácie

1 hlas

Rezignovane oznámila toto: v  istom bode života si uvedomila, že všetko, čo na tomto svete robí, nevyhnutne speje ku snahe nájsť si muža, ktorý ju napustí a dobre zbije. Domáce práce sa robia najlepšie, keď človeku zvoní v ušiach. Po vrhu tvora, ktorý obsahuje jej DNA, sa môže vzdať dezilúzií, metafyzických neistôt či chabých pokusov porozumieť zákonitostiam života a smrti. Zatiaľ ju štve kopa vecí: napríklad, že vesmír umiera. A dekorácie. Dekorácie: no prosím. To je aspoň poriadne dno. Bod mrazu, hovorila. Odveká potreba dekorovať.

Syndikovať obsah