"Kvalita" poézie podľa vydavateľstva Ikar.

Možno ste zaregistrovali projekt Mám talent (www.mamtalent.sk) vydavateľstva Ikar. Na pravej strane stránky je časť Náš tip s poznámkou „Čítavé, pútavé, zaujímavé. Odporúčame Vám!"

 

Uvediem tu dva v súčasnosti aktuálne tipy:

 

Baška – Kráľ a kat

http://www.mamtalent.sk/kral-a-kat.phtml?program=1&ma__0__id_b=1849

 

hodnotený tromi hviezdičkami z piatich

 

a Štefan Bartal – DAR Z NEBA

http://www.mamtalent.sk/dar-z-neba-.phtml?program=1&ma__0__id_b=357

 

taktiež hodnotený troma hviezdičkami z piatich.

 

 

Ja sa pýtam, skutočne je podľa Ikaru toto text, čo stojí za prečítanie? Na stránke sa nachádzajú podľa mňa neporovnateľne lepšie texty, ale zatiaľ boli v ich tipoch vždy texty na podobnej úrovni.

 

Aký je na to váš názor? Ja sa to snažím pochopiť už dlhšie, ale dochádzajú mi nápady :)

Obrázok používateľa Animae Mundi
St, 14. 04. 10 - 18:30 ad "Kvalita" poézie podľa vydavateľstva Ikar. | Animae Mundi

riso, toto podivne sprostredkovanie mohlo ist cez sukromnu postu napriklad..

pripadne ako anonym ma Miroslav K. moznost reagovat na komentar bez registracie..

Po, 12. 04. 10 - 21:37 ad "Kvalita" poézie podľa vydavateľstva Ikar. | Richard Miške

Pre Animae Mundi od Miroslav Kapusta:

 

Nemal som vôbec v úmysle sa prihlásiť - sem do Membrány, iba som si sem zo zvedavosti klikol, súc o tomto webe upovedomený dandanom, Borisom Lilovom a Aššurballitom /určite poznáš - ak nie osobne, tak aspoň z Madness, odkiaľ Ťa poznám i ja/. Ako hovorím, nahliadol som, čítam komentáre na tému ktorú nadhodil Richard Miške, keď tu vidím, svoje meno v Tvojom komentári /ak je to nejaký iný, tak sa ospravedlňujem, ale je to v podstate jedno!/. Čo sa týka súťaže Ikaru, absolútne s tebou súhlasím a v podstate i so všetkými komentármi na túto tému. Áno, bol som i ja jedným z tých, čo sa do danej súťaže Ikaru prihlásili. Vložil som jeden príspevok, ale vzápätí som ho i vymazal /aspoň by mal byť vymazaný - odvtedy som tam nebol, nezaujímam sa!/ a ďalej neprispievam. I mne sa rozsvietilo a podmienky stanovené v súťaži Ikarom považujem okrem iného za veľmi obmedzujúce. Viazať texty jeden rok a pritom šanca uspieť pri danom systéme je mizivá, je pre mňa neakceptovateľné. To len na vysvetlenie, že ak si tam náhodou zachytil moje meno, ktoré spomínaš v nelichotivom tóne spolu s nejakým Nemethom a Baška Bartálom, ktorých mimochodom absolútne nepoznám, tak v mojej osobe hovoríš o niekom, kto tam v podstate nie je. Keďže si ma spomenul, logicky predpokladám, že si dostatočne oboznámený s mojou tvorbou a preto Ti absolútne nezazlievam prípadný negatívny postoj k nej, len som Ti chcel dať na vedomie, že sa o priazeň Ikaru cez ich súťaž neusilujem. Inak prajem všetko dobré. Čisto náhodou, ak by si sa mi chcel ozvať, tak iba cez madness. Kvôli tomuto komentu som nepovažoval za potrebné prihlasovať sa na Membránu a myslel som si, že Ti to vložím na madness, ale ako pozerám, tu už nie si, tak som si dovolil využiť sprostredkovanie cez Richarda Miškeho.

St, 30. 12. 09 - 21:40 ad "Kvalita" poézie podľa vydavateľstva Ikar. | photomaniac (bez overenia)

Reálne je zvýšenie počtu návštev na stránke Ikaru. Celá táto súťaž "Mám Talent", je iba marketingový ťah, zvýšiť čísla predaja počas krízy. Je to skutočne dobre premyslený marketing, ktorý počíta s určitou finančnou stratou, ale tá sa vynahradí na reklame od sponzorov. Inak by sa počas súťaže vyjadrovali aj odborníci. Richard, dúfam a verím, že svoju energiu vložíš do novej tvorby a nie do rozčuľovania sa nad hlúposťami. A tiež dúfam, že ukážku z Tvojej tvorby budem môcť zverejniť aj na mojej stránke E- Kniha...;-)

St, 30. 12. 09 - 20:28 ad "Kvalita" poézie podľa vydavateľstva Ikar. | Richard Miške

Asi som čakal niečo iné... a stále veril, že sa to zmení... takto znižujú sami svoju hodnotu a dôveryhodnosť, niečo také som stále považoval za absurdné, ale ako sa ukázalo, je to reálne...

Obrázok používateľa James Juyce
St, 30. 12. 09 - 19:43 ad "Kvalita" poézie podľa vydavateľstva Ikar. | James Juyce

richard, ja som sa od zaciatku cudoval, ze tak vela investujes do takej kraviny a cudujem sa, ze sa cudujes

 

vyznam celeho podujatia naozaj mozno vidiet len v tom, ze moze posluzit ako laboratorium na skumanie mechanizmov, na zaklade ktorych sa daju na jednom mieste sustredit najvacsie literarne sracky

St, 30. 12. 09 - 15:44 ad "Kvalita" poézie podľa vydavateľstva Ikar. | photomaniac (bez overenia)

To som rada, že si môžem prečítať aj názor odborníkov. Richard, súhlas. Uviedol si pripomienky, ktoré majú opodstatnenie. Prajem krásny celý nový rok a veľa atramentu.

Obrázok používateľa Animae Mundi
St, 30. 12. 09 - 17:41 ad "Kvalita" poézie podľa vydavateľstva Ikar. | Animae Mundi

meni nieco tvoj komentar na mojom komentari?

Richard sa predsa pytal na nazor

Obrázok používateľa andrej
St, 30. 12. 09 - 13:54 ad "Kvalita" poézie podľa vydavateľstva Ikar. | andrej

tu islo skor o to, co povazuje vydavatelstvo ikar za literarne kvalitne..

Obrázok používateľa Animae Mundi
St, 30. 12. 09 - 13:31 ad "Kvalita" poézie podľa vydavateľstva Ikar. | Animae Mundi

sorry, ale malokedy co i len kliknem na podobnu zalezitost. proste ma to vobec nezaujima, nech vyhra Nemeth, Kapusta, ci nejaky Baska Bartal...to je jedno

Obrázok používateľa CrawlingChaos
St, 30. 12. 09 - 01:10 ad "Kvalita" poézie podľa vydavateľstva Ikar. | CrawlingChaos

no a co si cakal?

sutaz je vykonstruovany shit od zaciatku do konca, „kvalita” s tym ani nemoze mat nic spolocne, iba ak by sa dopredu dostalo nieco lubive a predajne, velky rozdiel v tom nevidim, vyznam to ma iba ako podnik na studijne ucely

St, 30. 12. 09 - 01:04 ad "Kvalita" poézie podľa vydavateľstva Ikar. | Richard Miške

Navyše autorku Baška zaradili do tipov už tretíkrát a tie dva predchádzajúce príspevky boli snáď ešte horšie ako tento a jeden z nich mal dokonca až 4 hviezdičky.

St, 30. 12. 09 - 00:56 ad "Kvalita" poézie podľa vydavateľstva Ikar. | Richard Miške

Štyrmi ho v priemere hodnotili čitatelia. Ikar, či Mám talent ale príspevok hodnotil troma hviezdičkami viď. hlavná stránka.

Obrázok používateľa dazda
St, 30. 12. 09 - 00:43 ad "Kvalita" poézie podľa vydavateľstva Ikar. | dazda

v case mojho precitania je druhy link ohodnoteny styrmi hviezdickami z piatich

predpokladam, ze to hodnotenie je vox populi, tak preco sa cudujete?

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.