manifest jebetonu

0 hlasov

 

 

čo je a ako sa prejavuje jebeton?

 

     prečo by si to neurobil pre ten pocit, pre ktorý skáčeš s padákom? mám na mysli, že prídeš do obchodu a ukradneš si vec X iba pre radosť. prečo by si to neurobil pre ten pocit, pre ktorý sa potápaš so žralokmi? mám na mysli, že utečieš s dievčaťom na prvom rande z reštaurácie bez zaplatenia, ona ide prvá, si gentleman, napriek tomu, že ti jebe, nedopustil by si, aby ju chytili. narozprávaš jej najväčšie kokotiny a rozlúčiš sa s ňou otázkou, či majú doma cibuľu. ona ti samozrejme na druhý deň zavolá, pretože si prvý v jej živote, ktorý jebal tonu. prečo by si to neurobil pre ten pocit, pre ktorý driftuješ v stovke na zľadovatených cestách? mám na mysli, že je možné, aby ti jebalo aj kombinovane, skombinuješ prvý spomenutý prípad s druhým, ideš okolo postávajúcich, znudených policajtov, ukradneš jednému čiapku pre radosť a utečieš bez zaplatenia.

odpoveďou je Spoločnosť. Spoločnosť jebeton nepodporuje, Spoločnosť ho priam nenávidí, členovia jebetonu sú z toho trochu smutní, trochu ich to trápi v oblasti okolo srdca, pretože sa nedá povedať, že by aj oni nenávideli Spoločnosť. členovia jebetonu sú deťmi Spoločnosti, kvôli tomu, že ich nenávidí, sa cítia byť vykorenení. Spoločnosť nedokáže pochopiť, že jebeton nemôže dodržiavať pravidlá, normy, zásady, pretože jebe tonu, keby to robil, tak by jebal iba kilo.

jebeton je platforma. ako platforma má zásady. nikto z nás ich nedodržiava, lebo nám jebe, bolo by im teda zbytočné venovať viac ako dve vety.

jebeton je stav.

1, stav mysle: z ktorého ste väčšinou tak vyjebaný, že nielen že neviete, čo si o tom myslieť, vy dokonca neviete myslieť vôbec.  

2, stav ako status: členovia vytvárajú komunity, v ktorých je výška statusu závislá na tom, ako veľmi vám jebe. tieto komunity vytvárajú jednak kvôli tomu, že je pre ľudí prirodzené sa združovať a jednak kvôli tomu, že je milé mať okolo seba ľudí, ktorým jebe tiež(nie je možné urobiť hlbšiu charakteristiku týchto skupín. vzťahy, spôsoby konania, organizácia, zmysel, účel, prostriedky sú neurčité v maximálnej možnej miere, pretože všetkým jebe). má to však aj svoje nástrahy, ak vám jebe už príliš, môže sa stať, že budete vylúčený a váš status sa náhle začne rovnať nule, pretože jebeton určite nie je synonymom pre psychotizmus. vrátiť sa k predošlej výške statusu je veľmi obtiažne, často nemožné.

3, stav existencie: jebeton sa neobmedzuje na existujúce veci, miluje veci neexistujúce, vo svojej podstate ani on neexistuje. už ste držali alebo videli jebeton? jeho abstraktná podstata existuje len v týchto slovách. Existencia samotného textu závisí na tlačítku „delete“, teda skoro neexistuje, pretože autorovi textu tiež jebe a občas z nudy jedáva tlačítka klávesnice.

4, stav katarzie: keď vám začne jebať, uvidíte.

     jebeton je trend. je to móda, ktorá zasahuje široké spektrum ľudí, žánrov, viet, súborov, umení, prejavov, konaní, životov, tvárí a tvári sa, akoby jeho pôsobnosť nemala hraníc. veď ani nemá! všimnite si ulice, všimnite si obchody, autobusy. nikdy neviete, kto je a kto nie je. vchádzate do obchodu, kúpite si prášok na pranie, omáčku na špageti, nemecké auto a ružový šál, v ktorom vyzeráte na hovno. predavačka vás pozdraví, usmieva sa a vy ani netušíte ako veľmi jej v skutočnosti jebe. 

     jebe jej celkom spravodlivo a správne, preto je členkou jebetonu, aj keď jej tvorivá aktivita končí pri zapísaní obsahu kasy do účtovnej knihy. pozor! jebeton predsa nie je žiadny elitný klub, žiadni intelektuáli ani vybrané slová, tie ignorujeme už zo zásady. nenávidíme ypsilon. nemusí tvoriť! milujeme aj tých, čo milujú našu tvorbu. z tohto pohľadu môže byť členom každý.       

     jebeton je názorové hnutie, ktoré nemá takmer žiadne spoločné názory, väčšinová zhoda v podstate panuje len v tom, že by malo viacerým ľuďom jebať.

     jebeton je spôsob spánku, v ktorom sa ti sníva o tom, že ti začne jebať alebo jebe inak alebo zase jebe.   

     jebeton je všeobecný ľudský princíp, ktorý spája celkom odlišných ľudí, rôznych vyznaní, rodu, farieb, v rôznych častiach sveta, často bez toho, aby to vedeli. o členstve druhého sa dozvedajú až spontánne z jeho konania a správania vo vzájomných interakciách alebo zo záznamu o konaní druhého. automaticky sa u nich začína prejavovať spolupatričnosť. o vlastnom členstve sa zväčša dozvedajú z tohto textu. jebeton sa vyskytuje prakticky vo všetkých sférach človeka. nemôže sa vyskytovať vo veciach, pretože tie môžu byť len dojebané, nikdy im nemôže jebať v pravom zmysle nášho chápania.

jebeton je uvedomený, jednotlivci vedia, že im jebe a tešia sa z toho. preto nemôže jebať veciam, lebo sa z toho netešia. keď sa dojebú, tak je to len preto, že chcú nasrať niekoho komu jebe alebo niekoho komu nejebe.

jebeton je kozmopolitný, neodsudzuje iných za to, že sú iní, pretože nikdy sa nedá s určitosťou povedať či náhodou, tomu, koho chcem odsúdiť, tiež nejebe.

     jebeton je tajomstvo, ktoré sa nedá pochopiť, pochopíte ho, až keď vám jebe. jeho zvláštna príchuť spočíva v tom, že je založené na vzrušení z toho, že iní tajomstvo nepoznajú, sú z tajomstva vylúčení a jedinec alebo jedinci, ktorí sa na tajomstve podieľajú získavajú pocit špeciálnosti.

     jebeton je dobrovoľný. jebeton nemôže byť vynútený.

     jebeton je zadarmo. nemá rád peniaze, pretože sa zmenili z prostriedku pre uľahčenie medziľudských vzťahov, na cieľ života mnohých ľud, ktorým nejebe.

     jebeton je krásny.

     jebeton je vec, ako takému mu nemôže jebať, potrebuje na to ľudí.

     jebeton je proti násiliu, čo však neznamená, že nemá konfliktný charakter, ale uznáva iba mierové riešenie konfliktov.

     jebeton má konfliktný charakter, pretože keď vám jebe nasierate mnoho ľudí, ktorým nejebe a oni často nasierajú vás.

     jebeton preferuje lásku a mier, aj k ľuďom, ktorým nejebe.

     jebeton je relatívny, veď možno nejebe nám, ale jebe im.

     jebeton je nejednoznačný.

     jebeton je absurdný.

     jebeton je deviantný. Spoločnosť ho tak onálepkovala.

     jebeton je protispoločenský len v malej miere, nemá mocenské ambície a ani sa nesnaží vo veľkej miere spoločenskú realitu meniť, prijíma ju takú aká je, pričom sa ju snaží použiť vo svoj prospech a vyťažiť z nej.

     jebeton je invencia, je založený na invenčnom konaní, tých, ktorým jebe. zdrojom takéhoto konania je práve stav mysle – jebeton.

     jebeton je teda cyklický, podmieňuje sám seba.

     jebeton je okrem iného manifest, veď vidíš.

     a jebeton má mnoho iných vlastností a je mnohým iným.  

 

čo nie je jebeton?

 

jebeton nie je v prvom rade všetko ostatné, okrem toho, čo som spomenul vyššie. a v druhom rade nie je pre každého.

 

čo znamená „jebať“?    

 

     pre lepšie pochopenie slovesa „jebať“, nebudeme uvádzať definíciu a ani sa ho nepokúsime vysvetliť, predstavte si pod tým čokoľvek a bude to a priori správne. logickosť tohto tvrdenia je nepopierateľná, pretože jebeton sa nesnaží zväzovať imagináciu iných.

 

má jebeton nejaké obmedzenia?

 

     má, ale nepoviem aké, pretože snahou jebetonu je uchovať si svojich pár anarchistických rysov a nezávislý charakter, pričom jebeton nie je anarchiou ani nezávislý. toto tvrdenie vyplýva z relativity, nejednoznačnosti a absurdnosti jebetonu. každopádne, jebať človeku môže celkom svojsky, bez obmedzení alebo mu môže jebať celkom štandardne, alebo mu môže jebať iba trochu, ale to je potom aj členom jebetonu iba trochu, pričom členstvo nezávisí od toho ako veľmi človeku jebe, pretože napríklad, ak mu jebe príliš, často o členstvo prichádza. dá sa konštatovať, že sa profiluje celá škála ľudí od pop jebetonových členov, ktorí obvykle vytvárajú pop jebetonové boy bandy, v ktorých sú obvykle rovnako zastúpené aj ženy, až po underground jebeton, ten býva často charakteristický svojim individualizmom, pretože je ťažké pre ostatných zvládať, keď niekomu jebe extrémne.

 

ako rozoznám človeka, ktorý jebeton iba predstiera?

 

     je veľmi ťažké rozpoznať takého človeka, pretože sa nedá s určitosťou povedať, komu nejebe alebo či vôbec niekomu nejebe.

 

ako začať s jebetonom?

 

     určite pomaly a po troškách, aj keď nie je možné stať sa členom jebetonu.

 

ako sa stať teda členom?

 

     nie je možné stať sa členom, ním sa dá len byť.

 

aké sú pravidlá pre umelecky činných členov?

 

     jebeton prechádza všetkými žánrami, ľuďmi, štýlmi, spôsobmi tvorby naprieč, takéto pravidlá nevytvára. rešpekt však vzbudzuje iba tvorba, z ktorej cítiť, že autorovi jebalo. tvorba zameraná na experiment a inováciu. nie je tolerovateľné pre estetiku jebetonu, aby bol niekto strnulým babrákom.

 

čo bude po smrti?

 

     jebeton.

 

jebe vám?

 

     jebe. jebalo mi aj predtým a myslím, že aj bude. a vám už jebe konečne?

 

jebe, odvetila novinárka, zjedla mikrofón a skočila z okna, pretože si myslela, že to je inovatívny spôsob, ako by mohlo niekomu jebať.

            veď som vám hovoril, že s jebetonom treba začínať pomaly, a že nemá nič spoločné s psychopatizmom. vôbec  ste ma nepočúvali? zakričal za ňou začudovaný Ero Šampanski, tvorca manifestu, z jedenásteho poschodia.

 

 

 

Obrázok používateľa James Juyce
Po, 30. 11. 09 - 22:28 ad manifest jebetonu | James Juyce

samoucelne, mechanicke, amaterske a naivne

Obrázok používateľa ericek
Ne, 29. 11. 09 - 23:09 ad manifest jebetonu | ericek

mozno by som mohol pridat medzi odstavce nejaké fotky tancujúcich opic, aby to ozivili :)

tvoj nazor ma samozrejme zaujima tiez, s tou dlzkou v podstate suhlasim, su tam slabsie casti, ktore mozu ist prec... obsahovo to meniť urcite nebudem...

Ne, 29. 11. 09 - 22:32 ad manifest jebetonu | Richard Miške

Pre mňa text začal strácať na dynamike, začal ma nudiť, chcel som ho mať čo najskôr prečítaný, ale nie preto, že som ho hltal a to ma spočiatku celkom bavil. Možno by pomohlo čo to vyškrtať, preto som narážal na dĺžku. Ak by sa autor dožadoval podrobnejšej reakcie, tak mu ju poskytnem. Možno treba zmeniť obsah, ale pri takomto texte si to moc neviem predstaviť, keďže tu nevystupujú postavy, nie sú tu dialógy, čo by to oživili. Ale je to na autorovi, moju reakciu môže brať ako bezpredmetnú.

Obrázok používateľa James Juyce
Po, 30. 11. 09 - 00:10 ad manifest jebetonu | James Juyce

ja si myslim, ze obsirnost a roznorodost obsahu nie su jedinymi faktormi, ktore legitimizuju dlzku textu, pre mna nie je vzdy dolezite "co sa hovori", ale aj "ako sa to hovori" (jazyk, formalne strategie atd.)

 

edit: umelecky text nie je encyklopedia

Obrázok používateľa andrej
Ne, 29. 11. 09 - 22:02 ad manifest jebetonu | andrej

no ze na to, ze ten text hovori malo, je zbytocne roztiahnuty a dlhy

ak si dlzku textu vyzaduje bohaty obsirny a roznorody obsah, je to v poriadku, lebo v tom pripade to (podla mna) nenudi

Obrázok používateľa James Juyce
Ne, 29. 11. 09 - 21:38 ad manifest jebetonu | James Juyce

neviem si predstavit, co znamena toto tvrdenie: "text nepomerne dlhy k obsahu", pri kritizovani dlzky by malo byt podrobnejsie zdovodnenie, kritizovat dlzku ako taku je podla mna nezmysel

Obrázok používateľa andrej
Ne, 29. 11. 09 - 19:01 ad manifest jebetonu | andrej

kritika dlzky textu je na mieste, ak je text nepomerne dlhy k obsahu a zjavne ucelovo natahovany..

Obrázok používateľa James Juyce
Ne, 29. 11. 09 - 15:53 ad manifest jebetonu | James Juyce

vzdy sa bavim, ked niekto kritizuje dlzku textu

Ne, 29. 11. 09 - 15:25 ad manifest jebetonu | Richard Miške

Pre mňa dosť dlhé, pri konci ma to už nudilo, aj keď niektoré časti sú pomerne vtipné.

Obrázok používateľa dazda
Ne, 29. 11. 09 - 14:47 ad manifest jebetonu | dazda

nahodou, Dodove fejtony, na tych som vyrastala, nedalo sa tam v ziadnom pripade znevazovat uroven skolskeho casopisu[!] - - nemyslim, ze na internete to najdes, mam to sice ako sukromny fanusik v domacom archive, ale su to starucke veci spred nejakych piatich, siestich rokov

Obrázok používateľa ericek
Ne, 29. 11. 09 - 14:39 ad manifest jebetonu | ericek

ktory slang konkretne? no prevulgarnene to logicky musi byt, ked je zaklad toho celeho jebat...

suhlasim s tym skratenim, ale fejtonik do skolskeho casopisu? taku zlu uroven to snad nema...

netusim kto je Dodo a ani ten rad... ani google ich nepozna... nevymyslela si si to nahodou? :DD

 

Obrázok používateľa dazda
Ne, 29. 11. 09 - 14:31 ad manifest jebetonu | dazda

na moj vkus prilis zadychcane

nieco ako exhibicne vystupenie krasokorculiarskeho sportoveho paru, kedy trpnem, aby to uz skoncilo a nikto z nich nedrbol o lad

prevulgarnene /nehovoriac o tom, ze spominany slang [?] ani nepoznam, ak existuje teda/

fejtonik do skolskeho casopisu - ale skratit, podobne manifesty Radu keltskych rytierov pisal svojho casu uz Dodo (r)(c), duchovny to ucitel a zakladatel Radu

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.