Ktosi je za dverami

1 hlasMuž A sa systematicky snaží zabiť Muža B a Muž B sa systematicky snaží zabiť Muža A. Navzájom si situáciu neuľahčujú. Už po dlhé roky sa bez väčšieho úspechu pokúšajú jeden druhého chytiť a navzájom pred sebou utekajú. Najímajú si rôzne protektívne gorily, menia identity a chcú byť vždy o krok pred tým druhým. Darí sa im to.

* * *

Zámočník sedí vo svojom byte na rozľahlom gauči. Fajčí a pije. S melancholickým podtónom v očiach sa pozerá na náradie v kufríku, ktorý teraz leží otvorený, rozprestretý a roztiahnutý na stole ako kurva v nevestinci. Kufrík má v sebe niečo cez dvadsať podlhovastých predmetov rôznej dĺžky a hrúbky, taktiež ako kurva v nevestinci. Zámočník premýšľa.

<<Už robím tú istú posranú prácu desať rokov a nič z toho. Som v nej dobrý, o tom niet pochybností, ale čosi mi chýba. Nejako ju využiť. Ozvláštniť. Najlepšie bude sa na to vykašľať a začať vykrádať byty. Ak nebudem sprostý, nemusia ma ani chytiť. So svedomím problém nemám, veď som z generácie trhačov hmyzích nôh.>>

Ľahol si spať. Na druhý deň dal výpoveď. Odovzdal náradie, odišiel domov a začal si vyrábať svoje vlastné.

* * *

Muž A, rozvalený vo svojom čalúnenom kresle, hádže šípky do podobizne Muža B, ktorá je nalepená na ťažkých vchodových dverách. Ticho a maniacky si popod nos ševelí: "Dostanem toho zmrda." Z domáceho kina opodiaľ počuť propagandu: "Yes, we can - dokážeme to."

"To si kurva píš, že dokážeme, ty neger. To si kurva píš." Mení prúd slov Muž A. Zatiaľ to dokázal len jeden z nich.

* * *

Zámočník rozbehol svoj biznis vo veľkom. Príprava na vykradnutie jedného bytu mu trvala maximálne týždeň. Bol precízny. Vyhliadol si byt a pozoroval, kedy jednotliví členovia rodiny (i keď preferoval skôr byty s jedným majiteľom) priestor opúšťajú a kedy sa zas vracajú naspäť. Spozoroval na sebe rôzne zvrátené chute pre malé potešenia - spraviť prácu tak čisto a tak profesionálne, že na dverách alebo zámku nebudú spozorovateľné žiadne známky vlámania, v dôsledku čoho vykradnutým poisťovňa nič nepreplatí. Bolo mu to v podstate na nič, no prinášalo mu to zvláštnu satisfakciu. Postupom času sa dokonca pristihol pri tom, že už nekradne ani tak pre peniaze a majetok, ako skôr pre to, že môže pozorovať byty zvnútra a sliediť po detailoch intímneho života:

Denník desaťročnej v byte X1.

<<Marcela mi hovorila, že chalani si onanujú aj vo vani. Spýtala som sa jej, či si myslí, že si onanuje vo vani aj môj brat. Povedala, že určite, že si onanujú všetci chalani, a že je nebezpečné sa kúpať vo vani, kde si on pred tým onanoval, lebo mi to môže spraviť dieťa. Premýšľam, ako sa mám teda vlastne umývať. Lejem čistiaci prostriedok do vane a umývam ju vždy pred mojou sprchou. Dúfam, že mi môj brat nespraví dieťa. Marcela tiež hovorila, že keď brat spraví dieťa sestre, môže sa narodiť s dvoma hlavami. Niečo ako z Černobylu.>>

Rozpísaný dokument tvorcu konšpiračných teórií v byte X2.

<<Keď obrátite škatuľku cigariet Marlboro, nápis sa dá prečítať ako Orbl Jew - Horrible Jew - Hrozný Žid. Ich logo taktiež pripomína káčko a na škatuľke klasických marlboriek môžete tieto káčka nájsť presne tri. Zaujímavý je aj fakt, že na škatuľke Marlboro Flavor sú tri káčka hneď vedľa seba. Po obrátení škatuľky je taktiež možné si všimnúť, ako z nápisu, ktorý je už teraz odhalený (orbl jew) vyčnievajú štyri paličky pripomínajúce nohy obesenca a nohy muža stojaceho na zemi.>>

Hromady nevyhodených papierových obrúskov so zaschnutým semenom a sopľami skladované v chladničke bytu X3.

Obsah chladničky nihilistického pozéra v byte X4: 3 litrové fľaše lacnej vodky, škatuľka ku-klux-klan cigariet, dve pokazené smotany, desať dekagramov šunky, český preklad "Tak pravil Zarathustra" od Friedricha Nietszcheho.

Zámočník sa rozhodol nechávať ľuďom v byte odkazy alebo rôzne zaujímavé bonusy. Nejako im poskytnúť príležitosť či priestor, s ktorým môžu narábať absolútne ľubovoľne. Čo si zo situácie zoberú, to nechal výsostne na nich. Marcelinej kamarátke vpísal do denníka toto:

<<Vedecké štúdie dokázali, že napriek veľmi populárnej lži, že mortalita spermií vo vode je veľmi vysoká, je to ich prirodzené prostredie a tak v nej prežívajú s mimoriadnou efektivitou. S najväčšou pravdepodobnosťou si tehotná. Čistiace prostriedky totiž nie sú anti-spermiálne, na odstraňovanie škvŕn od semena sa vyrábajú iné, silnejšie prostriedky, s podobnou bázou, akú má napr. riedidlo. Poraď sa o probléme s tvojimi rodičmi. P.S.: Marcela je hlúpa piča. Černobyľské deti za nič nemôžu. Je to obyčajná posratá piča.>>

Konšpirátorovi vložil pod knihu o konšpiráciách na stole lístok, na ktorom bolo napísané toto:

<<Aký dôvod by mal, pre boha mŕtveho, ku klux klan na okaté znázorňovanie ich symbolov na škatuľkách od cigariet? Keby sa chceli zviditeľniť, postrieľali by zopár negrov, to je presne to, čo by spravili. Žiadne posraté slamou chutiace cigarety. Mal by si prestať používať internet. Len tak mimochodom som to už zariadil, keď som ti rozflákal počítač. Harddisk som zachránil, je v bezpečí v mrazničke.>>

Človeku, čo v chladničke skladoval vreckovky so semenom a sopľami sa vysral do chodby, čím znásobil familiárnosť celého miesta.

Nihilistickému pozérovi strčil do jednej fľaše vodky odkaz s odporúčaním na dobré knihy ako napríklad Mein Kampf alebo Krátká historie židovských anekdot.

Po krátkom a fatalistickom uvažovaní sa rozhodol majiteľa jedného z bytov, do ktorých sa vlámal, pozvať na kávu a podebatovať si o problémoch. Bol to Muž A. Zámočník si všimol podobizeň Muža B so šípkami zabodnutými v pixelovom ksichte, niekoľko jeho fotiek z rôznych období na stole, brokovnicu v sklenej vytrínke a spisy o tom, ako "prípad" pokračuje. Vzal lístok a napsíal naň toto:

<<Stretneme sa a vyriešime všetky problémy. V deň X o XX:XX v kaviarni X. Budem v bielom obleku.>>

Keď sa Muž A v deň pred dňom X vrátil domov, zbadal lístoček položený na stole. Oblial ho studený pot. Jeho myseľ - až priveľmi deformovaná upriamením sa na jeden jediný problém - si do adresáta lístočku okamžite dosadila Muža B. Ani neuvažoval o tom, že by to mohol byť ktokoľvek iný. Ani ho neprekvapilo, prečo ho až po toľkých rokoch vojny na partizánsky štýl otvorene vyzval na súboj. Žiadny posratý súboj nebude, hovoril si Muž A, zavolám niekoľko chlapcov a spravím v tej kaviarni taký rachot, že všetkým budú plávať kúsky mozgu v espressách. Vzal šípku a presným, nacvičeným švihom ju šľahol rovno medzi oči podobizne Muža B vyvesenej na dverách.

V deň X zámočník naozaj sedel v kaviarni X. A Muž A naozaj vošiel dnu. Trasúcou sa rukou ukázal na zámočníka v bielom obleku a niekoľko mužov ho bez váhania rozstrieľalo na kúsky. Konečne som toho posratého zmrda dostal, hovoril si vychádzajúc z kaviarne. Všetky moje problémy sú zažehnané. Teraz môžem pre mňa za mňa aj zdochnúť. Muž B je mŕtvy a s ním aj moje trápenie. Zdekujem sa niekam do piče a bude mi tam dobre. Dobre, dobre, najlepšie! So smiechom nastúpil do naštartovaného auta ktoré odfrčalo z miesta činu preč.

Obrázok používateľa trolejbus
Po, 04. 01. 10 - 13:16 ad Ktosi je za dverami | trolejbus

celkovo mi to bolo sympatické, len záver ma trocha sklamal (možno to bol zámer)

Obrázok používateľa andrej
Ne, 03. 01. 10 - 15:49 ad Ktosi je za dverami | andrej

stacilo mu to, ze mal biely oblek, nechcel nic nechat na nahodu a tak uz z dialky ukazal, nech ho rozstrielaju, bol proste zaslepeny, a ak nestaci, tak si predstav, ze mal zrakovu vadu :-D

nejako to skusim dosetrit no

ale po tom, co bol rozstrielany, uz ho nespoznal nikto

Ne, 03. 01. 10 - 15:21 ad Ktosi je za dverami | posledny

Mne len tak torchu nesedi to,ze ked hadzal muz A sipky do podobizne muza B, ako to,ze si v kaviarni nevsimol,ze rozstrielava nepsravneho muza?

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.