Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010

0 hlasov

Všetkých vás pozývame na autorské čítanie, ktoré sa bude konať 5. 3. 2010 (piatok) od 19:00 v Groteska café & bar v Poprade.

Vstup je voľný.


Čítajú:

Peter Prokopec

Gabriela Pavlíková

Richard Miške

Penelope Toomey


Hrajú:

Gabriela Takáčová (flauta)
Zuzana Pavlíčková (klavír)
Lukáš Knut (gitara)

Pi, 05. 03. 10
Obrázok používateľa Animae Mundi
Ut, 08. 02. 11 - 18:50 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | Animae Mundi

no a mame po "andrgraundu".

uz to tu pozna kazdy (mamtalentak/mamtalentacka)

Ut, 08. 02. 11 - 18:25 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | Richard Miške

Začínam strácať prehľad, čo kto povedal :)

 

A ešte mi napadlo, čo keby túto tému celú vymažem, keďže príspevok som zakladal ja :) Akoby sa ľudia zatvárili :) Nie, nie, nebudem nič mazať, len mi to na stotinku sekundy prebleslo mysľou :)

 

Každopádne membrana je teraz populárna ako nikdy pred tým, píšu mi ľudia s ktorými nie som ani v kontakte a pýtaju sa ma, že čo to je tam za diskusiu a kto je to ten James :)

Obrázok používateľa trolejbus
St, 26. 01. 11 - 16:57 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | trolejbus

vidíme, že nielen na futbalových mágov, ale i na poetov sa občas znesie vlna kritiky

So, 22. 01. 11 - 20:26 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | Aššurballit (bez overenia)

chcel som sa baviť len an tému to osbnej urážky teba. trepeš. k ničomu si nedošla. ku zvyšku sa vyjadrím len ak budeš reagovať konkrétne v konkrétnej diskusii. 

So, 22. 01. 11 - 20:16 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | Penelope Toomey (bez overenia)

Používaš silné prívlastky bez toho, aby si sa unúval brať ohľad na dôsledky. Šliapeš Miškemu na päty. Na jeho adresu si sa, aj, vyjadril, že je "neúspešný impresionista". Takže neúspešných vydáva najväčšie slovenské vydavateľstvo a úspešných vydáva Romboid a Pop. Aby sme v tom mali raz a navždy jasno ;-)

Zvyšok len umocnil tvoju jasnú mienku. Nasleduje definícia slova "loser":

 

a. One that fails to win
b. One who takes loss in a specified way
c. One that fails consistently, especially a person with bad luck or poor skills 
d. One that is bad in quality
Ako sám vidíš, nedá sa nevziať si to osobne, komplexne.
A len tak úplne na okraj, Richardovi som sa vždy divila, že ťa dokáže vystáť. Svojho už chválabohu dávnejšieho času ťa dokonca zastával.
Tiež k tomu, k tebe, viac nemám čo dodať.
 

 

 

 

So, 22. 01. 11 - 19:02 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | Aššurballit (bez overenia)

jáááj toto.

som rád že sleduješ želinského statusy aj keď nás nemáš v priateľoch. resp. že niekto /asi aj viem kto ti to pastol/ dúfam že ti pastol aj zvyšok diskusie keď som povedal.

D: alebo spam a ine
V: cokolvek ine:-). netvar sa ze mas rad miskeho:-)
osobnú urážku teba tam nevidím. viac k tomu nemám čo dodať.
So, 22. 01. 11 - 16:40 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | Penelope Toomey (bez overenia)

Aššurbalit, chceš poprieť, že si pri jednej zo svojich debát na otázku (parafrázujem) čo iné robia lúzri neodpovedal vydávajú Sólo pre 9 hlasov -? 

Kto nepíše v súlade s tvojim vkusom píše o "ovocných stromoch a hovädinach". Máš podobne arogantných výrokov na rováši viac, vieme obaja svoje ;-)

Jedna vec je povedať svoj názor, na čo sa tu všetci odvolávate, a druhá vec je bezbreho osočovať - Svet podľa membrány.sk je o tom, ako sa vy štylizujete do superoriginálnych superúspešnych superintelektuálov, ktorí majú patent na oddelenie poézie od plevu. 

 

 

 

 

 

 

So, 22. 01. 11 - 02:59 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | Aššurballit (bez overenia)

penelope: smiem sa spytat kde som sa vyjadril k tvojej osobe? dakujem

So, 22. 01. 11 - 01:02 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | Penelope Toomey (bez overenia)

andrej a jeho frenticky potlesk :) 

Obrázok používateľa dazda
Po, 07. 02. 11 - 14:42 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | dazda

to, ze tu reagujes znamena, ze nieco dokazovat potrebujes

Ut, 08. 02. 11 - 15:16 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | Ivana Drábová (bez overenia)

Ja stále nechápem, preto tu musíte na ľúdí útočiť. Nie, nepotrebujem uakzovať aká som sčítaná, len som ťa skúšala vyviesť z omylu, že neviem, čo je kvalitný a nekvalitný text. A áno, Peterajove staré texty boli kvalitné, myslím si to, ty si myslíš niečo iné, partent na to, čo je naozaj pravda, nemá ani jeden z nás, tak si mysliem svoje ďalej, tvoj ani môj život to vzájomne nijak neovpyvní, je ot len tvrdenie proti tvrdeniu. A tisíce ľudí som spomenula preto, aby is pochopil, prečo sú texty piesní jednoduchšie ako básne ( tým pádom pre teba nekvalitnejšie), pretože sú určené pre ľudí  a ako som už povedala i ja - to, ako píšem, vyhovuje mne, spevákom a ľuďom a nie sú to veci prvoplánové, nekvalitné, viem si skritizovať i vlastné veci, ale viem byť s nimi i spkokojná a nehanbím sa to verejne povedať. A ja, keďže áno, bohužiaľ, píšem texty k piesňam, ktoré z nejú v rádiách (hoci nielen) hľadám kompromisy medzi tým, čo sa páči mne, spevákovi a ľuďom. Ale keby ľudia chceli už spomenuté gramatické rýmy, za ktoré si na mňa zaútočil, nepísala by som ich, pretože ich neuznávam. A uvádzam to len ako príkald, pretože vy všetci tu si evidentne myslíte, že sme akýmis bábkami Ikaru a komercie bez vlastného rozumu. A to si na veľkom omyle. Sama študujem marketing, takže viem, ako veci v tejto oblasti chodia.

Obrázok používateľa andrej
Ut, 08. 02. 11 - 15:00 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | andrej

nikde som nepovedal, ze mi texty piesni ako take vadia, naozaj nevadia, ak su kvalitne, texty slovenskej popovej sceny vsak kvalitne nie su ani nahodou

 

aspon na tom desmode sa zhodneme, ale neviem, odkial si vytiahla, ze som porovnaval texty desmodu a peteraja (peteraj tie komercne sracky aspon robil cielene, zatial co u kulyho mi to nie je jasne, chvilkami to vyzera ako domyselny marketingovy tah a chvilkami ako starecka demencia)

 

ja viem, ze text nie je basen

 

tisice a tisice ludi - tak este raz (asi 5.) - na masach mi nikdy nezalezalo

 

co strkas do debaty gramaticke rymy? o nich sa tu nikto nebavil (ci len machrujes, aka si scitana? tak potom ok)

 

z tvojich dalsich tvrdeni teda vyvodzujem, ze nekvalita textu sa da ospravedlnit tym, ze je to skratka hudobny text a nie basen, co je uz totalna kravina, uz tu boli spomenute priklady textarov, ktori su kvalitni, a ak chces, mozem ti pokojne aj nejake dalsie prihodit, nech sa v tomto smere edukujes (ber to ako dobry skutok, skratka mi je luto, ze povazujes peteraja za dobreho textara)

 

 

 

 

 

 

Ut, 08. 02. 11 - 14:40 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | Ivana Drábová (bez overenia)

Vieš, ono niekto musí písať aj texty piesní. A ak chceš porovnávať texty Žbirku s textami Desmodu, tak to potom fakt nevieš o čo mtexty piesní sú. Peterajove texty pre Žbirku či Gombitovú boli kvalitou, čo sa o napr. Desmode povedať nedá. Text nie je báseň. Text počúva tísce ľudí, ľudí, ktorí sa v ňom chcú len nájsť, potešiť sa, ktorí nie sú literárni kritici a potrebujú textu rozumieť. Ale v živote by som sa ako textár nepodpísala pod niečo, s čím a nestotožňujem, ako pod nadmenré množstvo gramatických rýmov, či klišé obrazy a frázy. Opakujem, moje veci v zbierke, sú texty! Preto sú písané tak, ako sú, boli písané už dopredu s tým, že ich raz niekto naspieva a že sa budú verejne hrať. A so všetkou skromnosťou - myslím, že tie moje čo sú v zbierke sú stále lepšie ako tie, čo sa aktuálne v slovenských rádiách hrajú - česť výnimkám- Nie som básnik, básne som nikdy nepísala a písať ich neviem, preto ich nepíšem. Píšem texty, to je celé. 

Obrázok používateľa andrej
Po, 07. 02. 11 - 09:23 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | andrej

neobtieram si usta o ludi bez priciny, len nedrzim hubu, ak vidim, ze je evidentne potrebne zasiahnut (hoci o vyzname uz zacinam pochybovat, kedze si mi zatial neodpovedala ani na jednu otazku, len rychlo stacas temu na to, aky som zly clovek a ako sa neviem inteligentne vyjadrovat

 

co na mojom vyjadreni bolo podla teba neinteligentne?

 

skadial si vyhrabala, ze tym textom nerozumiem? rozumiem im az moc dobre, su pre mna az moc prediktabilne, plytke a uspokojujuce vacsinove masy, prave preto sa k nim negativne vyjadrujem

 

ja neodsudzujem z principu komercne veci, hoci som dlhodobym pozorovanim zistil, ze mainstream je vo vacsine pripadov ozaj len balast

 

spytam sa ta znovu na tych "vysoko uznavanych" textarov  - preco by som sa mal riadit ich nazormi? cim viac ludi ich berie, tym vacsiu ma ich nazor vahu? nebudem sa predsa riadit nazorom ludi, vdaka ktorym boli moje usi dlhorocne tyrane srackami ako je elan, zbirka atd. (ak mas teda na mysli tu starsiu generaciu, k novsej sa snad pre boha ani neda vyjadrit)

 

 

 

 

 

 

Po, 07. 02. 11 - 02:48 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | Ivana Drábová (bez overenia)

Andrej, buď tej lásky a nauč sa vyjadrovať inteligentne. A ak nerozumieš textom piesní, tak sa nevyjadruj vôbec, ďakujem. Z duše neznášam naoko tváriacich sa intelektuálov, ktorí odsudzujú všetko, čo je len trocha komerčné. Otvor si prosím oči a uši. Moje texty boli hodnotené textármi, ktorí sú vysoko uznávaní a boli hodnotené vysoko pozitívne. Ale to tu ľuďom ako ty dokazovať naozaj nepotrebujem. Mojou prioritou bolo a vždy bude písanie textov, ktoré sa budú hrať v rádiách, napriek tomu textov kvalitných, do knižky som sa nehrabala, ale teším sa z nej. Tak sa s tým hold zmiet a neobtieraj si ústa o ľudí bez príčiny. Prajem ti pekný život!

Obrázok používateľa CrawlingChaos
Ne, 23. 01. 11 - 10:47 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | CrawlingChaos

ty si mylne spajas intelektualne s vysokym a popularne s primitivnym a vobec myslenie v kategoriach vysokeho a nizkeho umenia ta znacne obmedzuje

ved existuje spustu velmi jednoduchych diel (napr. preflaknuty Pisoar), ktore mali velky dopad na cele umenie a tiez inteligentne diela, na ktorych sa da zabavit (v hudbe trebars preflaknuty Ursiny)

kvalitou predsa nie je pristupnost publiku, ale nieco ako kriticky ci inovativny pristup k tvorbe

btw. ludia ako Jaros sice umru objaveni, ale davno zabudnuti, ako vsetok sum a balast so zamermi na urovni marketingovej komunikacie (aj ked nielen balast je docasny a zabudnuty, ale to je na inu debatu)

Ut, 25. 01. 11 - 21:49 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | Penelope Toomey (bez overenia)

Ved ty bluznis chlapce!

Obrázok používateľa James Juyce
Po, 07. 02. 11 - 10:31 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | James Juyce

no vidis, chces davat nadej a radost a pritom pri citani tvojich textov viacerych ludi zaplavuje znechutenie, odpor, skepsa

Obrázok používateľa andrej
Po, 07. 02. 11 - 09:16 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | andrej

najskor struhas elitarske pozy s tym, ako si vydavana a ze o diela ludi, ktorymi si bola kritizovana nikto ani "nezakopne" a ked ti niekto poda uplne racionalne a logicke argumenty, zacnes citovo vydierat s nadejou a radostou, ozaj ubohe

Po, 07. 02. 11 - 03:05 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | Ivana Drábová (bez overenia)

Priateľu, vieš, čo napríklad? Možnosť dostať svoju tvorbu k ľuďom, dať mi svojimi slovami nádej, radosť, o to šlo vždy mne, ale to ty nepochopíš. Na peniaze sa im môžem vykašľať, hoci samozrejme potešili, ale neviem, aké čiastky si, drahý, predstavuješ :) Tak to predýchaj. 

Obrázok používateľa andrej
Ut, 25. 01. 11 - 22:16 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | andrej

nikto si nevyhradzuje pravo na absolutnu pravdu, je to len poukazovanie na z psychologickeho hladiska fascinujuci jav. inak assur uz nejaku dobu na membrane nevyvija ziadne aktivity, tak z akych kruhov mas konkretne na mysli?

Obrázok používateľa James Juyce
Ut, 25. 01. 11 - 21:34 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | James Juyce

nielen ambicioznymi, ale aj egomaniackymi - otazka trva: ako suvisia moje (ne)ambicie s vasim egomaniactvom? ja som sa do mam talent neprihlasil

stratova investicia len v tom zmysle, ze skoda penazi na taku tvorbu

assurballitovo pripadne egomaniactvo nijako neznizuje to vase

co sa tyka pravdivosti/opodstatnenosti - (ne)akceptacia masou pre mna nie je argument

Ut, 25. 01. 11 - 21:19 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | Penelope Toomey (bez overenia)

Nenazval si nas ambicioznymi bytostami?

No fakt si nemyslim, ze ta zbierka sa im vrati, ze to bola investicia inak nez stratova. Vykompenzuju im to ine tituly, mozno aj z tej istej edicie. Inak, nemozem byt aj tak naivna aj egomaniacka, ze? 

Osobne si skromne myslim, ze aššurbalittovi nesiaham ani po polku päty,čo sa egomaniactva tyka :)

Nie pravdivost, iba ak ty sam sa povazujes za jedineho pravduvraviaceho argumentatora. Lebo, moze ta aj mrdnut, ale je to tvoja (a kolektiv) pravda proti nasej (mojej, Richardovej, Peterajovej, Bunovej atd).

 

 

 

 

 

 

Obrázok používateľa James Juyce
Ut, 25. 01. 11 - 20:59 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | James Juyce

a co si myslis, ze preco to ikar robi? fakt si taka naivna?

co sa tyka egomaniaka z nasich kruhov, tak bud konkretna

pravdivost oznacenia/hodnotenia budeme posudzovat podla toho, kolko ludi sa s tym stotozni? strielas si?

ako suvisia moje (ne)ambicie s vasim egomaniactvom?

Ut, 25. 01. 11 - 20:47 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | Penelope Toomey (bez overenia)

Ach James, neverim vlastnym ociam, ze si nasu malu zbierku spojil s uspokojenim ekonomickej potreby Ikaru.

Egomaniaci? :D Ty si tak vtipny, az mam zavrat.

Ja poznam len jedneho vyrazneho egomaniaka, a ten je z vasich nad-basnickych kruhov ;-)

Pardon, ze sa pytam, ale kolko ludi tejto planety da na to, co ty nazves (ne)talentom?

Ty si teda tipek bez akychkolvek ambicii? AHA. Fair enough ;-)

 

 

 

Obrázok používateľa James Juyce
Po, 24. 01. 11 - 11:17 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | James Juyce

zbytocne defenzivny zaver tvojej odpovede - nenapisal som, ze to bude najhorsia zbierka v tomto roku, vychadzaju aj este vacsie prisernosti, ale ak ma byt toto pre teba utecha, tak prosim

Po, 24. 01. 11 - 10:11 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | Richard Miške

Tak to som rád, že som nadobudol nesprávny dojem a text je stále na prvom mieste. A ja sa veru ako spisovateľ necítim, aj keď sa tu točí nejaký kolotoč :) Neberiem to až tak tragicky, vyšlo mi pár textov, nepovažujem ich za balast, aj keď je pravda, že Ikar siahol nazvime to po menej experimentálnejších textoch, posielal som im také i také. Ale stojím si aj za tými, čo sú v knihe. Neviem čo tá kniha prinesie a či vôbec niečo, ale neberiem to ako krok úplne vedľa či najhoršiu knihu poézie v tomto roku :)

Obrázok používateľa James Juyce
Po, 24. 01. 11 - 02:21 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | James Juyce

ach riso, fakt som necakal, ze prides s takouto blbostou, vo viacerych mojich predchadzajucich komentaroch som explicitne napisal, ze mam problem s kvalitou tych textov a ze mi ide najma o nu (a nie o komercny uspech atd.) - tolko by si ma uz mohol poznat, ze je pre mna vzdy prvorady text, komentar, na ktory reagujes je len nacrtnutim celeho toho mechanizmu, ktory je zalozeny na tom, ze ikar vyhlasi sutaz, do ktorej sa zapoja rozlicne ambiciozne bytosti - takmer vyhradne bez talentu a zrucnosti napisat co i len trochu invencny a odvazny text, ikar z toho balastu vyberie uzsi balast (poznam tie vase texty z mam talentu), vyda, roztoci marketingovy kolotoc a zucastnenym autorom a autorkam da na oplatku pocit, ze su spisovatelia/spisovatelky a uspokoji tak ich egomaniacke potreby, tu nejde o literaturu alebo umenie, tu ide o uspokojovanie dvoch zakladnych zaujmov a potrieb - jedna je ekonomicka na strane ikaru a druha je egomaniacka (ved co ine ako ego moze cloveka priviest na myslienku zapojit sa do takeho typu sutaze ako je mam talent) na strane vas, dufam, ze uz mi rozumies

Po, 24. 01. 11 - 01:45 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | Richard Miške

Z celého tohto nadobúdam dojem, že nie je ani tak podstatná tvorba jednotlivých autorov, ako to celé bububu okolo ich osôb. Príklad, keby vyšla kniha "koniec modrého obdobia" v Ikare, tak je to "obskúrne", resp. osoba autora, keď je vydaná napr. v drewo a srd, je to celé ok? Len sa v tom chcem lepšie zorientovať, lebo mi to pripadá absurdné, odsúdiť niekoho napr. za vydavateľstvo, aj keď samotný text, dielo môže byť na prijateľnej, možno až vysokej úrovni. 

Obrázok používateľa James Juyce
Ne, 23. 01. 11 - 23:14 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | James Juyce

vy zo seba robite bandu amaterskych a po obskurnej spisovatelskej kariere baziacich fuserov, nechavate sa zneuzivat vydavatelskym koncernom, ktory vam na oplatku poskytuje iluziu spisovatelstva

 

pokojne si vydavajte vsetko, archiv obskurnych autorov a autoriek sa bude rozrastat o vase mena (toto nie je vyhrazka, len prejav mojho uspokojenia)

Obrázok používateľa andrej
Ut, 25. 01. 11 - 22:19 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | andrej

kritizujeme nieco, do coho nam nic nie je? pokial je to zavesene na nete (nijako sa netajis tym, ze sa na svojej www tvorbou reprezentujes, alebo sa mylim a je to urcene len pre uzky kruh priatelov a rodiny? v tom pripade odporucam obsah nejako zaheslovat) a tym padom publikovane ako literarne dielo, pocitaj s tym, ze nan dostanes reflexie

 

kto koho ohovaral? ja som uprimne povedal, ze ma vydesili kategorie, pod ktorymi na tej www mas svoje veci, a za tym si stojim, a ak mas pocit, ze to bolo ohovaranie, poviem ti to pokojne aj osobne - kategorie love poetry a dark poetry ma vydesili

 

 

 

 

Obrázok používateľa James Juyce
Ut, 25. 01. 11 - 22:06 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | James Juyce

a skusala si sa uz prihlasit do mam talent? tam na vek nehladia

Obrázok používateľa dazda
Ut, 25. 01. 11 - 22:04 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | dazda

a navyse som este knizne nic nevydala. asi je uz neskoro. oplati sa mi vobec zit?

Obrázok používateľa dazda
Ut, 25. 01. 11 - 21:45 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | dazda

vyvinovy co?

aj hej, na membranu sa chodim tradicne upokojit zo zhonu vsedneho dna, ale v poslednom case sa to pokojne fluidum nejak straca pod bohvieako nie kvalitnym argumentacnym tlakom.

navyse, ked sme uz pri vyvoji, nemam vlastne pocit, ze by si sa akokolvek obrnila

Ut, 25. 01. 11 - 21:38 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | Penelope Toomey (bez overenia)

Teba, tvoj vyvinovy alebo akykolvek iny vyvin, som tym nejak nebodaj brzdila?

Obrázok používateľa dazda
Ut, 25. 01. 11 - 20:58 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | dazda

kohokolvek moze byt cokolvek do cohokolvek v ramci world wide webu. ked mas nieco vo verejnej sieti, neostava ti nic ine, ako sa obrnit voci akymkolvek reakciam.

Ut, 25. 01. 11 - 21:30 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | Penelope Toomey (bez overenia)

Neposuvaj interpretaciu mojho kontextu pouzitia toho slovesa tam, kam z mojho prstokladu nesmerovala. Nemyslela som komerciu, ako som to aj uviedla, ten vstup, ale roznorodost citatelskej obce, plus naslednu spatnu vazbu. Ikar, Drewo a srd, Pop, Slovart... you name it ;-)

Obrázok používateľa James Juyce
Ut, 25. 01. 11 - 21:06 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | James Juyce

az na to, ze on ho na rozdiel od teba pouziva v protimarketingovom vyzname

Ut, 25. 01. 11 - 21:03 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | Penelope Toomey (bez overenia)

Uhmno,radsej sa ty lepsie pozeraj, na co reagujes. Lebo to nechutne marketingove blabla sloveso tu do debaty zaviedol andrej ;-)

Obrázok používateľa James Juyce
Ut, 25. 01. 11 - 20:52 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | James Juyce

hadam tu nikto nebude urcovat, co je koho do coho

a pozri sa do slovnika, co znamena sloveso "ohovarat"

Ut, 25. 01. 11 - 20:39 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | Penelope Toomey (bez overenia)

No, to vies, som zdesena vasimi utocnymi ohovaracskymi maniermi. Kritizujete aj to,do coho vam FAKT nic nie je, ako napriklad sekcia DARK POETRY na mojej www. Potom sa to uz nabalovalo :)

Som za akukolvek kritiku, ak je slusna, taktna a k veci.

A sorry, ale ked si nemyslim, ze som luzer, obskurny a gebuzinvy, a uz vonkoncom nie dieta, tak sa ozyvam ;-) Ak dovolis.

 

 

 

Obrázok používateľa CrawlingChaos
Ne, 23. 01. 11 - 18:21 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | CrawlingChaos

to je alibizmus – ak nie ste sposobili na vydanie knihy, tak nevydavajte, inak si spapajte zasluzenu kritiku

zo zaciatku mi bolo luto tych deti, co vydavaju v Ikare, co ked vyrastu a budu sa hanbit za tie gebuziny, co popisali

ale vsak su to dospeli svojpravni ludia a nejake nazory pieskoviskovych kritikov ich nemozu rozhadzat (nerozumiem preto, preco od zaciatku reagujes tak defenzivne, akoby si sa hajila pred sudom)

Ne, 23. 01. 11 - 17:11 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | Penelope Toomey (bez overenia)

Ved ani o nic neprichadzame, dokazeme si preladit.

Tu slobodu, experiment a tvorivu neobmedzenost vam neberiem. Stale sa bavime o Edicii Mam talent, nas status ani zdaleka nie je status hotovych basnikov - to len vy reagujete popudivo a prehnane vysmesne. Robite zo seba tienovu elitu intelektualskych snobov.

Pokjne si nevydavajte nic ;-) 

 

Obrázok používateľa James Juyce
Ne, 23. 01. 11 - 10:16 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | James Juyce

keby jarosa nehrali, tak by sme veru o nic neprisli, a vsetky tieto tvoje argumenty odkazujuce na objavenost a predajnost su zvratene a znacne nechutne, ak si si to este neuvedomila, nam tu nejde o komercny uspech, sloboda, experiment a tvoriva neobmedzenost je mi (nam?) cennejsia, preto len tazko hovorit o frustracii, pokojne si vydavajte basnicky pre masy v ikare, vzdy budete tercom nasho vysmechu (a v ziadnom pripade nie preto, ze by sme vas chceli nahradit, vas status a ponimanie tvorby su pre nas principialne neprijatelne)

Ut, 25. 01. 11 - 20:58 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | Penelope Toomey (bez overenia)

Si vedla jak ta ona. Mas take male drsne psychologicko-diagnostikujuce tiky.

Fuj. 

 

Obrázok používateľa James Juyce
Ne, 23. 01. 11 - 23:04 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | James Juyce

tento tvoj karieristicky a marketingovy slovnik ("uplatnit sa") je skutocne zvrhly a dokumentuje specificky pristup k tvorbe - nejde o to pisat invencne, originalne, podvratne texty, ale uplatnit sa, vydat zbierku vo velkom vydavatelstve, ziskat si stovky citatelov a citateliek, zapisat sa do srdc, ubohe

Ne, 23. 01. 11 - 16:57 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | Penelope Toomey (bez overenia)

Nejde o konzumne publikum. Ak ti staci uplatnit sa na dvoch-troch amaterskych literarnych portaloch (kde su vrchnostou viac menej ti isti ludia)...

 

Obrázok používateľa andrej
Ne, 23. 01. 11 - 03:37 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | andrej

radsej sa nikdy neuplatnit ako uplatnit sa pred konzumnym publikom

Ne, 23. 01. 11 - 01:07 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | Penelope Toomey (bez overenia)

Andrej Andrej, to hovoríš ty. Ja hlavne nikoho nenazývam "debilom" len pre to, že mne jeho interpretácia hudby nevyhovuje. Padli tu slová ako diverzita, tolerancia... Keby boli všetci prijímatelia hudby intelektuáli, Jaroša by v rádiu asi že nehrali. Ľudia, čo píšu inteligentné veci, ale nevedia sa presadiť (mimo pieskovísk), a teda aj (aspoň v minimálnom náklade)  predať, zomrú neobjavení, zrejme aj patrične frustrovaní.

 

 

 

 

Obrázok používateľa andrej
So, 22. 01. 11 - 23:43 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | andrej

takze hovoris, ze clovek, co pise pre debilov ma viac talentu ako clovek, co pise inteligentne veci, len pre to, ze je komercne uspesnejsi?

Ut, 08. 02. 11 - 16:31 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | Aššurballit (bez overenia)

ivana: a toto je kto?

 

http://www.mamtalent.sk/mix-textov.phtml?program=1&ma__0__id_b=2263

 

 

nedavaj ma do skupiny ludi ktorych vasa kniha. trapi. netrapi. povazujem ju len za sracku. to je cele.

 

viem. ten rozhovor som cital. ale ja hovorim o prezentacii solo pre devat hlasov. nie teba ako autorky ktoru si v pd vsimli ako textarku co pise texty pre jarosa.

 

hovorim cisto o ikarackej aktivite. nie aktivite tvojej vlastnej.

 

hranost nehovori nic o tej stranke popularity co vravim ja. moze jej len dompomoct. je jasne ze jaros uz nema take davy fanyniek ktore budu z neho dosrane ako v casoch superstar. nema taku predajnost aku mohol mat po superstar. na koncert na neho nechodi. a o tom vravim.

 

co sa tyka tvorby znamejsej ako meno. ano pre textara mozne. ale co ostatnych 9 basnikov?

 

 

 

 

Obrázok používateľa andrej
Ut, 08. 02. 11 - 18:15 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | andrej

pockaj pockaj, takze sa teraz zacinas staviat do pozicie, ktorej nejde o peniaze/slavu/meno ty? ved to ti tu bolo az doteraz vycitane a ohanala si sa tym, ako si vydavana a ako o nas nikto ani nezakopne a ze hitparady a rebricky a uznavani basnici atd. .. odporujes si prakticky neustale

 

mam pravo sa ti vysmievat za to, ze chces pisat pre masy (hoci priamo adresne sa ti nikto nevysmieval). vybrala si si to ty, dostavas na to adekvatne reakcie.

 

edit: uvedomujes si, ze si priamo neodpovedala na jednu jedinu otazku, co ti bola polozena?

Ut, 08. 02. 11 - 15:23 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | Ivana Drábová (bez overenia)

Ach, táto diskusia naozaj nemá význam. Absolútne nechápeš, o čom hovorím. A pokračujem v diskusii preto, pretože sa ti snažím vysvetliť, o čo ako autorovi ide mne. Pretože nemám rada, ak sa kdesi na portáli dočítam o sebe od cudzích ľudí posmešky a urážky a nepravdivé veci, len zastávam samú seba a to je prirodzené. 

Nepotrebujem ťa presviedčať o nikoho kvalitách, len som reagovala na tvoj názor, či niekto je/ nie je známy. A neodporujem si, pretože sa neprezentujem v prom rade knihou, ale textami. Ale chápem, že v dnenšom svete je ľuďom ťažko pcohopiť, že mi nejde o peniaze, či meno, ale v prvom rade o kvalitný text, ktorí ľuďom niečo dá. 

Ja narozdiel od vás neodcudzujem vás za to, že nechcete písať pre masy, je to vaša vec, každý má právo výberu, lenže vy sa z nás preto vysmievate. A to je dôvod, prečo som sa do diskusie vôbec zapojila. Takže vám tu prajem pekný život a plný hodnotnejších vecí ako je čas trávený týmto! Ďakujem. 

Obrázok používateľa andrej
Ut, 08. 02. 11 - 15:04 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | andrej

"Nechodím všade a nekričím, aha, mám knihu. Áno, rozhovory so mnou v časopisoch nájdeš, v Prievidzi, odkiaľ pochádzam, ma poznajú, snažím sa, aby ľudia o mne vedeli, resp. o mojej tvorbe, pretože nechcem, aby meno bolo známejšie ako tvorba." na tak malom priestore si dokazes tak krasne odporovat, az ma to udivuje

 

keby ta tie nazory nezaujimali, vobec sem nepises, no ty stale pokracujes v diskusii

 

preco neustale argumentujes masovou uspesnostou? no a co, ze songy mira jarosa boli v top 10? to ma ma presvedcit o jeho kvalitach? radsej si utvorim nazor vlastny, ako ho slepo zdielat s vacsinou

Ut, 08. 02. 11 - 14:31 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | Ivana Drábová (bez overenia)

Tak svoje texty na nejte zverejnené nemám. Určite nie. Len svoje články na blogu. A ako som už raz povedala - pre mňa kniha nikdy prioritou nebola, ale keď už ju vydali, poteší. A názor ostatných na to ma fakt, prpeáč, nezaujíma. Každý má naň právo, to áno, ani vám ho tu neberiem, ale pre môj život prínosný nie je. Vás samotných tu naša knihy trápi viac ako nás autorov a o tom to je. Kniha vyšla, ja sa z nej teším, robili sme k nej akcie a teraz je už len na ľuďoch, či si ju kúpia, neriešim. Nechodím všade a nekričím, aha, mám knihu. Áno, rozhovory so mnou v časopisoch nájdeš, v Prievidzi, odkiaľ pochádzam, ma poznajú, snažím sa, aby ľudia o mne vedeli, resp. o mojej tvorbe, pretože nechcem, aby meno bolo známejšie ako tvorba.  Spolupracujem so slovennskými spevákmi a to je mojou prioritou a ako textár sa vždy prezentovať aj budem. Nelozím za spevákmi, či nieo moje nechcú, ooslovujú ma sami, a to sa nechválim, len hovorím, že svoju osobu si viem odprezentovať sama a vy tu riešite také veci, ktoré ani mňa netrápia ako autora, ale vás akosi hej. Na margo Mira - má oveľa väčšie úsoechy ako počas Superstar, každý jeho doteraz vydaný singel bol v desiatke najhranejších skladieb na Slovensku, ale to vás tu nezaujíma a ak by chcel niekto moje slová prekrútiť, nie, nikomu svoju ani jeho tvorbu nevnucujem, očakávam len trocha tolerancie, každý má právo na svoje ciele a robiť to, čo ho baví. 

Ut, 08. 02. 11 - 08:21 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | Aššurballit (bez overenia)

ivka: pises akoby tvoje diela boli iba v tej zbierke.  pritom dlhodobo mas veci na nete a si lahko dohladatelna.

 

neviem preco by ti tu mal niekto nieco zavidiet. za mna mozem povedat ze to ze vysla dalsia sracka ma nijak nerozrusuje a zasa je to lepsie ako zuzana haasova. to musim uznat.

 

a dobre by bolo keby si si aj co to zistila o ludoch co tu pisu. lebo napr. tych 17 rokov by mi hned nasiel  pekny protiargument.

 

a co sa tyka zakopavania. tak to je tiez diskutabilne. ono vas budu poznat ako solo pre devat hlasov. ale co dalej? pretoze sa promuje knizka. co je sice logicke. ale ze o autoroch nevie clovek zbla nic okrem mien.to uz je trochu povazlive.

 

ved na krste ste nepovedali ani pol slova. jedine o tebe a o miskem bola zmienka. a to ze ty pises texty pre jarosa. a miske ze je vysoky. vase osobnosti su nezaujimave. nerataju s vami. ste len sucast bezvyznamnej zlataniny ktorej jedinym cielom je motivovat autorov aby nadalej pisali do mamtalentu a dali im dojem ze aj poeziu vydali.

 

ono ale staci si pozret co ikar vydal z poezie za posledne roky a budes mat jasno o co tu ide.

 

je to taka literarna superstar. lahko sa dostane clovek k mediam knizke. lenze ono to poriadne nefunguje ani v hudbe. ved ani ten miro jaros neni ani tak z polovice slavny ako v case prvej superstar.

 

Obrázok používateľa James Juyce
Po, 07. 02. 11 - 10:26 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | James Juyce

lekcia logiky:

chces mi povedat, ze nemam pravo povedat, ze si slaba poetka? a co este nemam pravo povedat? ze ordinacia v ruzovej zahrade je grc? ze na to aby som mohol povedat, ze si slaba poetka musim byt dobry basnik? na to aby som povedal, ci funguje chladnicka, tak musim byt dobry vyrobca chladniciek? na to aby som bol dobry basnik mi to musi povedat kvalitny uznavany basnik? a kto je kvalitny uznavany basnik? to posudis ty?

ako mozem zavidiet nieco, cim opovrhujem?

naco chces konstruktivnu kritiku, ked sama nie si ochotna sa za tie basne bit? vybrali tie slabsie basne z tvojej tvorby a ty na to pristanes? a este sa chcete tvatit, ze vam ide o kvalitu tvorby? komicke

nie je nahodou zvrhlejsi ten tvoj svet s mediami, ako moj bez medii?

Obrázok používateľa andrej
Po, 07. 02. 11 - 09:14 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | andrej

urazka by bola, keby ti tu niekto povedal, ze si pica, k comu pokial viem nedoslo, povedalo sa len, ze si slaba poetka a to je vec nazoru na tvoju tvorbu.. ma pravo to povedat, odkial si vytiahla, ze nema? na prezentaciu kritickeho nazoru ti musi dat povolenie nejaky "kvalitny" a uznavany basnik? ktory? peteraj? hevier? a kto nam da povolenie posudit, ci su ti basnici kvalitni (lebo podla tvojej logiky na to povolenie od niekoho potrebujes) ? nejaki ini, este uznavanejsi? a preco sa neustale ohanas tou zavistou? nie je to osobny utok z tvojej strany?

Po, 07. 02. 11 - 03:19 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | Ivana Drábová (bez overenia)

Ty nemáš právo súdiť, či je niekto slabý alebo nie. Ako vieš, že ty nie si? Ktorý kvalitný uznávaný básnik ti to povedal, ha? Ty ideš súdiť človeka na základe 4 básní v zbierke? Ok, tiež by som tam vybrala iné, to neovplyvním, ale spamätaj sa a nezáviď a neurážaj, je to len vaša zakomplexovanosť a úbohá závisť, že o vaše "diela" tu nikto iný okrem vás samých nezakopne. Dve z básní, ktoré mám v zbierke, som napísala, keď som mala 17, môžeš mi ukázať tvoje z toho veku:) Nebijem sa za ne, viem byť sbeakritická, ale útočím, keď útočia a urážajú! Nech ti niekto vysvetlí pojem konštruktívna kritika a sebareflexia. A choď si žiť do svojej bubliny, kam sa médiá vôbec nedostanú, nechápem, ako v tomto zvrhlom svete vôbec dokážeš žiť. 

Ne, 23. 01. 11 - 00:50 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | Penelope Toomey (bez overenia)

Veď sa aj povznášam. Až až. 

 

 

Obrázok používateľa James Juyce
So, 22. 01. 11 - 20:49 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | James Juyce

veru, mozeme a budeme v tom pokracovat

veta "najlepším kritikom si je dlhodobo autor sám" je blbost - dokazuju to stovky autorov, ktorym by veru prospel pohlad z vonku (sami si akosi nevedia pomoct) a dokazuju to aj autori, ktorym takyto pohlad pomohol, ale aj keby tato hlupost hned bola pravda, tak to nijako nespochybnuje legitimitu pisania kritik a recenzii, ak by som ta mal chytit za slovo, tak autor si sice moze byt sam "najlepsim" kritikom, ale clovek z vonka moze byt o malo dobry ako "najlepsi", co je stalo dost

netvrdim, ze drabova je luzerka (vobec - naco mi tu strkas pod nos taketo vyrazy), je to len slaba poetka - to je cele, a ak to nevidis, tak to cosi prezradza najma o tebe, mne ide najma o poeziu, nie o presadenie sa u mira jarosa, odmietam kvalitu poezie vazit podla toho, aka obskurna celebrita naspieva moj text

samozrejme sa mozeme bavit v pripade konkretnych textov, preco je dobry alebo zly, ale uz zo sposobu, akym pristupujes k veci (meradlom kvality je presadenie sa u mira jarosa), sa mi zda, ze debata o takychto veciach je s tebou zbytocna

tu presadzujeme nulovu toleranciu - kazdy, kto sa nam nepaci, to bude aj pocut, zavisi od dotycneho/dotycnej, ako s tym nalozi (ved keby ste boli vsetci taki stabilni - fakt perla toto slovo - tak sa nad nami povznesiete - ved sami ste si najlepsimi kritikmi/kritickami)

So, 22. 01. 11 - 20:00 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | Penelope Toomey (bez overenia)

Hej, môžete všetko, na tomto vašom pieskovisku.

 

Chytil si sa slova "stabilný". Za pointou si naďalej stojím - najlepším kritikom si je dlhodobo autor sám. 

 

 V slovenskom étery tieto dni najhranejšia je skladba od umelca Jaroša, s textom práve Ivky Drábovej. Takže ani tu sa akosi nepotvrdzuje, že ide o lúzerku (poprípade iný dehonestujúci prívlastok). Je to jej šikovnosť vedieť sa presadiť, komerčne, nie u literárnych kritikov. Ona má jasnú cieľovú skupinu  a 18 :)

Vždy to bude na dlhšiu debatu, aký film/text/obraz je dobrý. Či ten, čo oslovi úzku skupinu intelektuálov, alebo ten, čo sa ujme medzi ľuďmi rôzných pozadí - spoločenských, akademických, IQ.

 

Zvyšovať latku by sa dalo aj s o niečo väčšou dávkou tolerancie. Teda, zvyšovať látku  rovná sa nemusieť nevyhnutne kydať a zatracovať. Máte tu skutočných majstrov v arogantnosti a zhoväďovaní. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obrázok používateľa James Juyce
So, 22. 01. 11 - 18:43 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | James Juyce

odbocovat si hadam mozem(e), kam chcem(e)

nanic pre mna - v kazdom pripade vyvodzovat z dlzky publikovania basni a recenzii dajake zavery je uplne mimo, nijako to nesuvisi

ak pohreb, tak len moj sukromny, vas a tej zbierky sa to nijako predsa nedotkne

edicia sa vola mam talent, ale pravdupovediac, pri niektorych ludoch nie je ani ten - najkriklavejsi pripad je drabova

antologiu vydavat nepotrebujem(e), latku zvysujem(e) inymi sposobmi (membranou, kloakou atd.)

So, 22. 01. 11 - 16:56 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | Penelope Toomey (bez overenia)

Pôvodná reč bola aj inde o kadečom (vid obskurni autori), ale vám jednoducho nedá odbočiť k tej nevinnej zbierke.

 

Prečo by to malo byť nanič (v prípade Rufusa, Heviera, minimálne)? Na nič pre koho?

 

Tvoje skeptické kritické stanovisko rovná sa jasný pohreb. Predčasný. 

 

Opakujem, tá zbierka neašpiruje na literárnu cenu. Nik z autorov sa nedomnieva, že je hotový kvalitný autor. Edícia sa volá Mám talent, nie Mám Nobelovú cenu za literatúru.

Veď si vydajte aj vy nejakú tu antológiu, nech si ľudia zvýšia poetickú latku :)

 

 

 

 

 

 

Obrázok používateľa James Juyce
So, 22. 01. 11 - 09:11 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | James Juyce

o nadriadenosti a polobohoch som nikde nehovoril, fabulujes

potencialni zakaznici su ludia - suhlasim, nevsimol som si, ze by som hovoril o inych zivocisnych (prip. inych) druhoch

to, ze pises dlhsie basne ako ja recenzie neznamena nic, vies kolko ludi pise strasne dlho a je to nanic? od neboheho rufusa cez boheho heviera az po litvaka

neviem, ci si si vsimla, ale tu povodne nebola rec o zbierke, ale o akejsi akcii, cize nikto nic nepochovaval, to len ja som si dovolil na zaklade vasich textov z mam talent vyjadrit svoje skepticke a kriticke stanovisko

So, 22. 01. 11 - 01:06 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | Penelope Toomey (bez overenia)

no, povedala som toho trosku viac pred aj po tvojej parafrazovanej vsuvke, ale nevadi...

Obrázok používateľa andrej
So, 22. 01. 11 - 00:50 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | andrej

otvorene povedat svoj nazor = vyhradzovat si prava na posudenie kvality? tak nejak si to totiz povedala

So, 22. 01. 11 - 00:33 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | Penelope Toomey (bez overenia)

Inak, ty mas celkovo vizionarske vlohy :)

So, 22. 01. 11 - 00:31 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | Penelope Toomey (bez overenia)

Cielom kritiky by ale nemalo byt ani robit zo zrna nadradenu perlu (a z jej autora minimalne poloboha).

Potencialni zakaznici su ludia, inak by sa z nakladu 500 ks predalo zo 5 (majitelmi by boli bud to literarni kritici alebo iny druh tazkych intelektualov vyhradzujucich si vsetky prava na posudenie kvality niecoho co si dovolilo sa ocitnut na policke klasifikovanej ako poezia).

Niet nad diverzitu, vo vsetkom.

Smej sa kolko len vladzes, uprimne. Je dost mozne, a dokonca pravdepodobne, ze pisem basne dlhsie nez ty pises svoje recenzie.

Svoje zo srdca blahozelania si ponechaj  ;-)

Vies co ma fascinuje uplne najviac? Ako ste pochovali (aj ked len narychlo) tu zbierku prv nez uzrela svetlo sveta. Ten fantasticky odpis in advace. Tomu vravim nestranny postoj k textom :)

 

 

 

 

Obrázok používateľa James Juyce
Pi, 21. 01. 11 - 23:30 ad Večer poézie a hudby v Groteske, Poprad, 5. 3. 2010 | James Juyce

ja sa nevyhrazam, len sa pokusam predstavit si, ako by si asi reagovala, keby som ju napisal, vlastne uz len kvoli tomu by mozno nebolo zle ju napisat

spojenie "stabilny autor" ma fakt rozosmialo

samozrejme, ze po mojej pripadnej recenzii to ludia neprestanu kupovat (o to mi ani nejde - cielom kritiky nie je ovplyvnovat predajnost knih, len pracovne oddelit zrno od oneho), ved potencialni zakaznici (usudzujuc uz len z toho, ze si podobnu vec dokazu kupit) pravdepodobne taketo periodika ani necitaju

tiez mi dovol, aby som ti touto cestou zo srdca poblahozelal k tvojim publikacnym uspechom

Poslať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
To prevent automated spam submissions leave this field empty.